Spier Cap Classique Brut Rosé

1 hodnocení
 

Toto víno Cap Classique, vyrobené ze 100 % z odrůdy Pinot Noir. je plné jemnosti a energie. Živá vůně zralých jahod, brusinek a tóny medových jablek na patře. Vyvážená chuť s přetrvávající kyselinkou a mineralitou.

Dostupnost Objednáno
499 Kč
Kód produktu 350
Značka Spier Wines
Webová stránka značky spier.co.za
Kategorie Šumivá vína
Položka byla vyprodána...
 

SKLEPMISTR:

Heidi Dietstein

PŮVOD

Western Cape - Jižní Afrika

VINICE:

Hrozny Pinot Noir byly ručně sbírány v časných ranních hodinách z bohatých vápencových půd v oblasti Robertson Valley. Hrozny byly lisovány celé s minimálním mícháním a zásahy. Fermenotovala se pouze nejlepší šťáva.

VÝROBA VÍNA:

Hrozny Pinot Noir pocházející z vybraných vinic byly sklízeny při cukernatosti 18,5° - 19,5 °C pro optimální čerstvost. Šťáva kvasila v nerezových tancích s řízenou teplotou, malé procento kvasilo ve starých francouzských dubových sudech. Sekundární kvašení probíhalo v láhvi s prodlouženým zráním na kvasničných kalech po dobu 14 měsíců.

ANALÝZA:

Alc:

11,43 % vol

TA:

4,5 g/L

RS:

5,6 g/L

pH:

3.2

 

VZHLED:

Jasně lososově růžová barva s jemným perlením.

CHUŤ:

Toto víno Cap Classique, vyrobené ze 100 % z odrůdy Pinot Noir, je plné jemnosti a energie. Živá vůně zralých jahod, brusinek a tóny medových jablek na patře. Vyvážený pocit v ústech s přetrvávající kyselinkou a mineralitou.

SNOUBENÍ:

Je univerzální a nejlépe se hodí k lehkým pokrmům z mořských plodů, uzenému lososu, salátu z máslových ořechů a avokáda, pokrmům s asijskou příchutí a dezertům z bobulovin.

 

Etické zemědělství, zdraví půdy a lidí, kteří na ní pracují. Umělecké úsilí a absolutní péče při výrobě našich vín. Na tom nám záleží.

Využitím více než 300letého vinařského dědictví se Spier proměnil v oceňovanou vinařskou farmu ve Stellenboschi. Vinařský tým se snaží vyrábět vína, která skutečně vyjadřují svůj terroir, s minimálními zásahy.