La Bri

Webová stránka značky: La Bri
 

 

Základem renesance vinařství La Bri byla sklizeň 2008, která se poprvé zpracovával v novém moderním sklepě na statku.

Nový sklep má jedinečný kruhový design a může se pochlubit gravitačním procesem výroby vína. To umožňuje týmu soustředit se na výrobu omezeného množství elegantních vín špičkové kvality, která lidé chtějí pít a vychutnávat si je.

Za tímto účelem se hrozny a víno pokud možno přemísťují gravitačně, aby se minimalizovalo používání čerpadel. Pro ochranu a zachování čerstvosti ovoce se všechny hrozny sbírají ručně a přes noc se skladují v chladírně. Poté se červené hrozny roztřídí, nejprve na hrozny a poté na bobule, a následně se převezou do satelitní nádrže a překlopí do kvasných tanků. Pneumatický systém propichování umožňuje neustálý kontakt slupky s kvasící šťávou, což zase umožňuje maximální extrakci barvy. Automatická regulace teploty zabudovaná do nádrží zajišťuje ideální teplotu kvašení, zatímco individuálně naprogramované cykly lisování zajišťují optimální získání kvalitní šťávy.

Patnáct hektarů vinic v La Bri roste na různých typech půd od písčitohlinitých až po hluboké a bohaté aluviální půdy. Díky tomu se zde pěstuje celá škála odrůd od Cabernet sauvignon až po Viognier.

Mýtus, že v údolí Franschhoek nelze vypěstovat skvělé víno, rychle ztrácí na síle. Jsme přesvědčeni, že terroir v horní části údolí nabízí dostatečnou rozmanitost klimatu a půdy. V kombinaci s pečlivým obhospodařováním vinic a řemeslným vinařstvím lze z tohoto aspektu získat vynikající vína. Vína z údolí Franschhoek mohou směle konkurovat nejlepším vínům, která Jižní Afrika nabízí.

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

 • affinity2014 1 Kód: 89
  La Bri Affinity
  Momentálně nedostupné Značka: La Bri

  Sklizeň 2016. Nádherná tmavě švestková barva.Vyjímečně komplexní víno ve vůni s tóny kouřového koření, cherry tabáku a odstíny cedrového dřeva. Široká paleta plných tříslovin s dochutí tmavého ovoce.

  549 Kč
 • 92 syrah2015 crop u33585 Kód: 92
  La Bri Syrah
  Objednáno Značka: La Bri

  Sklizeň 2017. Živé víno s bohatou purpurovou barvou láká výbušnou směsí fialek, máty a tymiánu. Šťavnatá a jasná chuť nabízející plnou paletu odstínů moruše, máty a hořké čokolády. Bohaté elegantní, integrované třísloviny a pevná svěží kyselost při dochuti.

  549 Kč
 • Viognier 2018 bottle Kód: 256
  La Bri Viognier
  Skladem (>5 ks) Značka: La Bri

  Limetkové tóny ve zralém nektarinkovém ovoci. Působivě bohaté a široké sametové patro. Přetrvávající suchý broskvový závěr.

  549 Kč

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem