Meerlust

Webová stránka značky: Meerlust
 

 

Společnost Meerlust Estate, která je již dlouho uznávaná jako výrobce prvotřídních vín, je chloubou rodiny Myburghů již od roku 1756. Tradiční oddanost vinařskému umění dnes pokračuje pod vedením Hannese Myburgha, osmé generace správce této národní památky ze sedmnáctého století.

Meerlust s historickým panským sídlem, klasickým vinným sklepem, rodinným hřbitovem, holubníkem a ptačí rezervací se nachází patnáct kilometrů jižně od Stellenbosche, přičemž modrý půlměsíc False Bay je vzdálen pouhých pět kilometrů. Vína se vyrábějí pouze z hroznů vypěstovaných na panství, které má jedinečnou polohu pro výrobu vín s výjimečnou komplexností a charakterem.

V létě se sem od pobřeží valí oceánský vánek a večerní mlhy, které ochlazují vinice. Hrozny dozrávají pomalu, čímž se dosahuje plné, koncentrované odrůdové chuti. Půdy jsou tvořeny převážně hlubokými, dobře odvodněnými půdami typu Hutton a Clovelly, které poskytují révě vynikající odolnost vůči suchu a ideální podklad pro výrobu koncentrovaných a komplexních vín.

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

 • Meerlust Cabernet Sauvignon 2015 Kód: 104
  Meerlust Cabernet Sauvignon
  Objednáno Značka: Meerlust

  Meerlust Cabernet Sauvignon 2017 má intenzivní, živou fialovou barvu s mírným odstupňováním na okraji. Ve vůni víno vykazuje výrazné švestky a klasické cedrové dřevěné doutníkové tóny s vůní tmavého ovoce. S Meerlust Cabernet je spojena charakteristická vůně fenyklu a lékořice. Na patře je víno plné, ale s bohatostí ovoce a pružnou tříslovou strukturou typickou pro rok 2016-

  649 Kč
 • GetWineImage.ashx 2 Kód: 107
  Meerlust Rubicon
  Objednáno Značka: Meerlust

  Rubicon 2017 vykazuje velký šarm a pitelnost již v této rané fázi, což je bezpochyby důsledek vyššího podílu Merlot a Cabernet Franc. Vinaři byli velmi opatrní, pokud jde o strukturu tříslovin, protože některé ze starších cabernetů projevovaly svíravost, kterou chtěli v konečné směsi minimalizovat. Nádherné exotické aroma švestky, santalového dřeva s nádechem krémové vanilky. Chuť je středně plná na jazyku s tmavou ovocnou příchutí černého rybízu a moruše, poté následuje lehká tříslovinová struktura s ovocitým závěrem. Dojem je spíše grácie nežli síla.

  799 Kč

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem