Zebra Wines na Wine Prague 2020

Tak jsme se dočkali nového termínu veletrhu Wine Prague 2020! Na místo původního květnového se Wine Prague bude konat 4. a 5. listopadu, z čehož máme velkou radost, protože chceme představit to nejlepší, co máme v naší nabídce. Ze zveřejněných aktualit na stránce Wine Prague 2020 https://www.wineprague.com/aktuality/ lze odhadnout, že naše společnost Zebra Wines bude s největší pravděpodobností jedinou, která nabídne výhradní ochutnávku jihoafrických vín a zcela určitě v největším rozsahu. 

Náš stánek se soustředí na vína vyšší až prémiové kvality ze dvou oblasti: Stellenbosch a Franschhoek. Nabídka oblasti Stellenbosch bude postavena na širokém výběru zejména červených  vín z vinařství Spier Wine, především řady Seaward, Creative Block a nebude chybět ani nejlepší řada 21 Gables. Nabídku Stellenbosch doplníme dvěma víny menšího vinařství Meerlust, včetně proslulého Rubiconu. Z oblasti Franschhoek budou návštěvníci moci ochutnat odrůdy z vinařství La Bri, La Couronne a Lynx, včetně v Jižní Africe nejpěstovanějších odrůd Cabernet Sauvignon, Shiraz a Pinotage.

Koronavirová epidemie zasáhla nejen do konání veletrhu Wine Prague, ale také do jihoafrického vinařského byznysu. Je třeba přiznat, že také tam opatření proti šíření viru provázela poněkud chaotická organizace. Nejprve byl zakázán vývoz vína a ponechána domácí distribuce, aby se posléze situace obrátila a vývoz byl povolen, zatímco na domácí uživatele uvalena prohibice. Aktuálně, k datu tohoto článku, byla prohibice zrušena, ale návštěvy vinařství a degustace ještě stále nejsou možné. Vše toto dopadá na vinné farmy v Jižní Africe poměrně negativně. Nicméně pevně věříme, že místní vinaři všechny obtíže překonají a že se nám před Wine Prague podaří doplnit zásoby tak, abychom představit kompletní šíři tradičního jihoafrického vinařského umění!