ZEBRA WINES na Cuvée 2023

ZEBRA WINES se letos poprvé zúčastnila prestižní mezinárodní soutěže vín Cuvée 2023, kterou pořádá Klub ostravských vínobuditelů K.A.H.A.N. ve spolupráci s hotelem Zámek Zábřeh a Národním vinařským centrem. Tato ojedinělá soutěž, která se konala v dubnu a květnu, je již 21. ročníkem a představuje jedinečnou příležitost pro vinaře z Čech, Moravy a ze zahraničí, aby předvedli své nejlepší kupáže, asambláže a známková vína. Letošní ročník přilákal 136 soutěžních vzorků z osmi zemí - České republiky, Slovenska, Francie, Bulharska, Dánska, Španělska, Rakouska a Jižní Afriky. Vína byla hodnocena pod odbornou garancí Národního vinařského centra a oceněna stobodovou stupnicí, která je v souladu s kritérii definovanými Národními standardy certifikovaných soutěží vín v České republice.

ZEBRA WINES přihlásila do soutěže dvě vína - Spier Creative Block 2 (cuvée Sauvignon Blanc a Semillon) a Creative Block 3 (cuvée Shiraz, Mourvedre a Viognier). A oba vzorky získaly ocenění! Creative Block 3 získal stříbrnou medaili a zlatou medaili od komise veřejnosti, zatímco Creative Block 2 získal dvojitou zlatou medaili a stal se dokonce Šampionem soutěže bílých vín. Tento úspěch je pro Spier Wines velkou poctou a potvrzením kvality jejich vín.

Soutěž Cuvée 2023 byla zakladatelem prof. Vilémem Krausem a pořadateli Klubem ostravských vínobuditelů K.A.H.A.N. založena s cílem podpořit a propagovat vinařství v Moravskoslezském kraji. Letošní ročník potvrdil vysokou úroveň vín z této oblasti, když moravská vína získala celkem 5 velkých zlatých, 14 zlatých a 53 stříbrných medailí. Zahraniční účastníci soutěže také předvedli vynikající výkony, nejvíce úspěchů zaznamenala Francie (3 zlaté, 3 stříbrné), Slovensko (2 zlaté, 5 stříbrných) a Bulharsko (2 zlaté, 2 stříbrné).

ZEBRA WINES je velmi hrdá na úspěchy námi zastupovaného vinařství v soutěži Cuvée 2023 a těší se na další ročník v roce 2024.