Lynx Cabernet Sauvignon

6 hodnocení
 
 

100% Cabernet Sauvignon, z vinařství pochází veškerá sklizeň hroznů. Ve vůni dřevité tóny jako krabice na doutníky a cedrové dřevo. Pod těmito výraznými vůněmi jsou patrné odstíny fialky a lékořice. Na patře ucítíte elegantní tankovou strukturu s černým rybízem, lesními plody a dlouhým závěrem.  

Dostupnost Objednáno
649 Kč
Kód produktu 110
Značka Lynx Estate
Webová stránka značky lynxestate.com
Kategorie Červená vína
Položka byla vyprodána...
 

Sklizeň: 2017

Složení: 100% Cabernet Sauvignon

Sklep:
Po sklizni leží hrozny po dobu 7 dnů při teplotě 7°C. Následuje fermentace po dobu 8 dnů v otevřených betonových tancích, které se 5 krát denně promíchají. Po vylisování následuje zrání po dobu 12 měsíců v nových sudech z francouzského dubu. Po degustaci je vybráno víno pouze z těch nejlepších sudů a dále zraje dalších 6 měsíců v nových sudech z francouzského dubu.  Víno tedy zraje  dvakrát ve 100% nových sudech.

Alkohol: 14.5%
RS: 1.3 g/l
pH: 3.6
TA: 5.7 g/l
TSO2: 48 mg/l

Teplota podávání:
16-18°C
Otevřete víno hodinu před podáváním a zvažte zda bude vhodné jej dekantovat.

Párování s jídlem:
Bude dokonalé s hovězím steakem s pepřovou omáčkou, vepřovými žebírky nebo kachními prsíčky. Nebo k míse se zrajícími sýry.

Archivace:
Je výborně již dnes, v nejlepší formě bude po třech až sedmi letech.

 

Lynx se nachází mezi městy Stellenbosch (15 minut), Paarl (15 minut) a Franschhoek (10 minut) na úpatí pohoří Klein Drakenstein. Naše butiková farma patří k menším vinařstvím v okrese. Pokud se zdržujete v idylické vesničce Franschhoek, určitě byste měli navštívit naše výjimečné vinařství na okraji města.


Naše vinařství nenabízí jen naprosto malebnou krajinu, ale také řadu fascinujících vín, která prostě musíte ochutnat. Naši hosté oceňují, že je důvěrně přivítáme, necháme je ochutnat naše vína, která vyrábíme s vášní a nasazením, a umožníme jim nahlédnout do výrobního procesu. Jsme individuálně řízený podnik, který vyrábí víno převážně ručně a umožňuje svým hostům velmi osobní zážitek z ochutnávky vína.