Meerlust Cabernet Sauvignon

3 hodnocení
 
  • 1 z 2
 

Meerlust Cabernet Sauvignon 2017 má intenzivní, živou fialovou barvu s mírným odstupňováním na okraji. Ve vůni víno vykazuje výrazné švestky a klasické cedrové dřevěné doutníkové tóny s vůní tmavého ovoce. S Meerlust Cabernet je spojena charakteristická vůně fenyklu a lékořice. Na patře je víno plné, ale s bohatostí ovoce a pružnou tříslovou strukturou typickou pro rok 2016-

Dostupnost Objednáno
649 Kč
Kód produktu 104
Značka Meerlust
Webová stránka značky meerlust.co.za
Kategorie Červená vína
Položka byla vyprodána...
 

Archivace

Ačkoli je již nyní příjemný, Cabernet Sauvignon 2016 bude nejlepší od 4 do 15 let od lahvování.

Složení

100% Cabernet Sauvignon
 

Párování s jídlem

Pečené maso a zvěřina. Ideální teplota  podávání je 18 ° C - 20 ° C.

 

Vinice

Meerlust Cabernet Sauvignon 2017 byl vinifikován z vybraných hroznů ze dvou zralých vinic. Vinná réva je hustě osázena na dobře odvodněné, štěrkovité, málo výživné půdě, která má přibližně 15% hlíny, aby byla zajištěna dostupnost vody ke kořenům vinné révy během vegetačního období.   

 

Sklizeň

Hrozny byly sbírány ručně.
 

Sklep

Ručně sklizené hrozny byly vinifikovány tradičním způsobem s částečně naočkovanou fermentací a pravidelným mícháním. Bylo použito pouze víno ze samotoku, zrálo 16 měsíců v dubových sudech z francouzského dubu Nevers. 60% sudů bylo  nových a 40% rok použitých.

 

Společnost Meerlust Estate, která je již dlouho uznávaná jako výrobce prvotřídních vín, je chloubou rodiny Myburghů již od roku 1756. Tradiční oddanost vinařskému umění dnes pokračuje pod vedením Hannese Myburgha, osmé generace správce této národní památky ze sedmnáctého století.

Meerlust s historickým panským sídlem, klasickým vinným sklepem, rodinným hřbitovem, holubníkem a ptačí rezervací se nachází patnáct kilometrů jižně od Stellenbosche, přičemž modrý půlměsíc False Bay je vzdálen pouhých pět kilometrů. Vína se vyrábějí pouze z hroznů vypěstovaných na panství, které má jedinečnou polohu pro výrobu vín s výjimečnou komplexností a charakterem.

V létě se sem od pobřeží valí oceánský vánek a večerní mlhy, které ochlazují vinice. Hrozny dozrávají pomalu, čímž se dosahuje plné, koncentrované odrůdové chuti. Půdy jsou tvořeny převážně hlubokými, dobře odvodněnými půdami typu Hutton a Clovelly, které poskytují révě vynikající odolnost vůči suchu a ideální podklad pro výrobu koncentrovaných a komplexních vín.