Boekenhoutskloof Franschhoek Cabernet Sauvignon

Neohodnoceno
 
 

Vůně je bohatá a komplexní, s vůní mladého ovoce, moruše a lesních jahod a s jemným závanem kouře a sladkého koření. Chuť je velmi rafinovaná a uhlazená, zralé červené ovoce z nosu navazuje na jemný charakter garrigue a hladkou texturu. Tóny levandule a tymiánu, preciznost a jemnost ve středním patře a velmi jemné, pudrové třísloviny vytvářejí velmi klasický Cabernet. Víno je středně plné, strukturované, soustředěné a vyvážené, s atraktivní, osvěžující kyselinkou. Černé ovoce, anýz, hřebíček, dýmkový tabák a kardamon, přetrvávají v závěru s tóny grafitu.

Dostupnost Objednáno
999 Kč
Kód produktu 390
Značka Boekenhoutskloof
Webová stránka značky boekenhoutskloof.co.za
Kategorie Červená vína
Položka byla vyprodána...
 

Sklizeň: 2020

Složení: 100% Cabernet Sauvignon

Vinice

Hrozny pro Franschhoek Cabernet Sauvignon se sbírají z jednotlivých vinic vysázených v sousedství, které se pěstují na hlubokých aluviálních půdách v údolí, a z vlastních zemědělských vinic na rozložených žulových půdách na svazích v okolí Boekenhoutskloof. Franschhoek měl opět velmi odlišnou sezónu než oblasti Stellenbosch a Swartland. Poměrně dobré srážky doplnily všechny zásoby vody a ve spojení s vysokým denním rozsahem byl tento ročník považován za vinařsky extrémní. Brzké jaro přineslo rovnoměrné rašení pupenů a skvělé nasazení plodů. Navzdory náročným podmínkám se v ekologickém zemědělství uplatňovaly postupy pro potlačení chorob a houbových tlaků. Ročník 2020 je pro srovnání vyzrálým ročníkem Cabernetu Sauvignon z Franschhoeku, ale zároveň velmi evropsky elegantním, jasným a voňavým.

Snoubení s jídlem

Dokonalé párování má toto víno s grilovaným masem jakéhokoliv druhu.

Analytika

Alkohol: 14,58%
RS: 2,90g/l
Kyseliny: 5,1g/L

Ocenění

  • Platter Wine Guide 2023, 4½ Stars
  • Tim Atkin Report 2023, 96 Points - 2021 vintage
  • Wine Spectator 2023, 93 Points - 2019 vintage
  • Wine Enthusiast April 2023, 92 Points - 2019 vintage

Boekenhoutskloof byl založen v roce 1776. Název farmy, která se nachází v nejvzdálenějším koutě krásného údolí Franschhoek, znamená "rokle Boekenhout" - Boekenhout je původní kapský buk, který je velmi ceněný pro výrobu nábytku. V roce 1993 byla farma a usedlost zakoupena a obnovena a byl založen program výsadby nových vinic.