Lynx Shiraz

2 hodnocení
 
 

100% Shiraz - z vinařství pochází veškerá sklizeň hroznů. Ve vůni patrné ostružiny a bohaté koření, chuť je také kořenitá s tóny bílého pepře, lékořice, hřebíčku a vanilky. Dlouhá dochuť s náznakem doutníku.  

Dostupnost Objednáno
649 Kč
Kód produktu 113
Značka Lynx Estate
Webová stránka značky lynxestate.com
Kategorie Červená vína
Položka byla vyprodána...
 

Sklizeň: 2018

Složení: 100% Shiraz

Sklep:
Po sklizni leží hrozny v moštu po dobu 7 dnů při teplotě 7°C. Následuje fermentace po dobu 8 dnů v otevřených betonových tancích, které se 5 krát denně promíchají. Po vylisování následuje zrání po dobu 12 měsíců v nových sudech z francouzského dubu. Po degustaci je vybráno víno pouze z těch nejlepších sudů a dále zraje dalších 6 měsíců v nových sudech z francouzského dubu.  Při sklizni 2017 byl vybrán pro The Shiraz pouze jeden sud.

Alkohol: 14.5%
RS: 1.0 g/l
pH:3.48
TA: 5.6 g/l
TSO2: 64 mg/l

Teplota podávání:
16-18°C
Otevřete víno hodinu před podáváním a zvažte zda bude vhodné jej dekantovat.

Párování s jídlem:
Vyzkoušejte tento kořenitý Shiraz s grilovaným hovězím s pikantní omáčkou či zrající sýry.

Archivace:
Je výborně již dnes, v nejlepší formě bude po 3 až 7 letech. 

 

Lynx se nachází mezi městy Stellenbosch (15 minut), Paarl (15 minut) a Franschhoek (10 minut) na úpatí pohoří Klein Drakenstein. Naše butiková farma patří k menším vinařstvím v okrese. Pokud se zdržujete v idylické vesničce Franschhoek, určitě byste měli navštívit naše výjimečné vinařství na okraji města.


Naše vinařství nenabízí jen naprosto malebnou krajinu, ale také řadu fascinujících vín, která prostě musíte ochutnat. Naši hosté oceňují, že je důvěrně přivítáme, necháme je ochutnat naše vína, která vyrábíme s vášní a nasazením, a umožníme jim nahlédnout do výrobního procesu. Jsme individuálně řízený podnik, který vyrábí víno převážně ručně a umožňuje svým hostům velmi osobní zážitek z ochutnávky vína.